Film a dějiny 4.: Normalizace

Film a dějiny 4.: Normalizace - Petr Kopal (ed.) | Jesuslecitona.org

...14 (1. vydání) Originální název: Film a dějiny 4: Normalizace Jazyk: česky Rok vydání: 2014 Vydavatelství: Casablanca, Ústav pro studium totalitních režimů Počet stran: 664 ISBN: 9788087292266 CDF katalogizace: 791 ... Kniha "Film a dějiny 4" ... .4 Filmová teorie a kritika Signatura: 791.4/1327/KOP Metodika > Historici učitelům > Československo v době normalizace. Bytové semináře pod dohledem Státní bezpečnosti; Cesta k listopadu: komunistický režim, společnost a opozice v éře normalizace ; ČSSR - okupanti 4:3. Analýza jedné březnové noci; K zajištění klidu a veřejného pořádku… Kniha sice přináší některé nové, zajímavé postřehy, ale monstrum normalizace zůstává bohužel i nadále nepolapeno. Film a dějiny 4: ... Film a dějiny 4. - Petr Kopal (ed.) | KOSMAS.cz - vaše ... ... . Analýza jedné březnové noci; K zajištění klidu a veřejného pořádku… Kniha sice přináší některé nové, zajímavé postřehy, ale monstrum normalizace zůstává bohužel i nadále nepolapeno. Film a dějiny 4: Normalizace, ed. Petr Kopal, Praha: Casablanca a Ústav pro studium totalitních režimů, 2014, 664 stran. [foto: Kdo hledá zlaté dno, r. Jiří Menzel, 1974] MÚZICKÉ UMENIA Film a televízia Film a dějiny 4. Film a dějiny 4. Normalizace. Petr Kopal. Casablanca , 2014 . Bežná cena: 22,70 € Naša cena: 21,57 € (ušetríte: 5%) Študenti: 19,98 € (ušetríte: 12% ... Čtvrtý díl sborníku se soustředí filmovou tvorbu v Československu v období normalizace, s kontextuálními přesahy do 50. a 90. let 20. stol. FILM : Film a dějiny Přihlaste se > Film a dějiny IV. Normalizace-16% sleva. Kniha: Film a dějiny IV. Normalizace Au...

INFORMACE

AUTOR
Petr Kopal (ed.)
DIMENZE
5,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Film a dějiny 4.: Normalizace.pdf

POPIS

Od „sametové revoluce“, která ukončila dvacetileté období totalitního husákovského režimu, tzv. normalizace, uplynulo již celé čtvrtstoletí. Je zde nová generace, která normalizaci nezná z vlastní zkušenosti, ale jen zprostředkovaně, většinou skrze obrazy novodobých či soudobých televizních či filmových děl, které si sama vykládá a vysvětluje. Proto se fenomén vztahu filmu/televize a normalizace dostává do zorného pole historiků, sociologů, mediálních teoretiků… Kniha navazuje tematicky (chronologicky) na předchozí díly řady Film a dějiny (válka, stalinismus) a pokouší se v rámci koncipovaných oddílů o co nejširší záběr. Jednotlivé příspěvky českých a slovenských autorů se zaměřují např. na nástup normalizace do televizních a filmových struktur, na osudy jednotlivých tvůrců v novém režimu (Chytilová, Třeštíková, Solan, Jakubisko), na jejich sledování ze strany Stb (Chytilová, Forman), dále na nové zpobení historických událostí, mýtů a postav v normalizačních dílech (SNP, slovenské rané dějiny, husité), na zobrazení policistů jako filmových postav. Celý oddíl je věnován také obrazům normalizace v soudobých filmech a seriálech (Kawasakiho růže, Hořící keř, Vyprávěj). Závěrečná část sleduje prezentaci normalizace z hlediska didaktiky, jako dějinný narativ ve vzdělávacích a výukových pomůckách.

Chcete si přečíst knihu?Film a dějiny 4.: Normalizace ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Kopal (ed.). Číst Film a dějiny 4.: Normalizace Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY