Eseje. Rub a líc, Svatba a Léto

Eseje. Rub a líc, Svatba a Léto - Albert Camus | Jesuslecitona.org

...osobitým náhledem na lidský život. Camus v chudobě a slunci Albert Camus: Eseje: Rub a líc, Svatba, Léto ... Eseje (Albert Camus) | Detail knihy | ČBDB.cz ... .Přel. a doslovem opatřil Denis Molčanov, Host, Brno, 2014, 195 s.. Nakladatelství Host letos vydalo první ucelený soubor lyricko-esejistických črt Alberta Camuse.Tato kniha čtenáři předkládá celkem tři série minipříběhů a úvah převážně z Camusova mládí, prodchnutých pro něho tolik typickou ... Nakladatelství Host předkládá čtenáři poslední dvě, v češtině dosud nevydané esejistické sbí ... Eseje (Albert Camus) | Detail knihy | ČBDB.cz ... ... Nakladatelství Host předkládá čtenáři poslední dvě, v češtině dosud nevydané esejistické sbírky Rub a Líc a Svatba (spolu s jejím pandánem Léto), v nichž se začínající literát noří do míst svého dětství a mládí, která v něm zanechala stopu nesmazatelnou, plnou slunce (Tipasa, Florencie, Vicenza), historie a ... Knihy Beletrie pro dospělé Scénáře, eseje, úvahy Eseje Rub a líc, Svatba a Léto. Eseje Rub a líc, Svatba a Léto. Albert Camus. Kdesi v hloubi každého umělce se totiž ukrývá jedinečný pramen, který v průběhu života živí to, co je a co říká. V mém případě, a tím jsem si jist, se onen pramen nachází právě v Rubu ... Nakladatelství Host předkládá čtenáři poslední dvě, v češtině dosud nevydané esejistické sbírky Rub a Líc a Svatba (s...

INFORMACE

AUTOR
Albert Camus
DIMENZE
12,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Eseje. Rub a líc, Svatba a Léto.pdf

POPIS

„Skutečným pramenem je Rub a Líc, to je mi dnes jasné,“ napsal v roce 1958 Albert Camus v předmluvě k reedici této prvotiny, jež vyšla ještě v Alžíru, o dvacet let dříve. Čtyřiadvacetiletý Camus se tehdy naplno, ačkoliv poznamenán tuberkulózou (nebo právě proto?), zahryzl do literárního života první sbírkou esejů, v nichž vidění i slovo oscilují mezi rubem a lícem života, světa i sebe sama. Již zde překvapivě objevujeme náměty a myšlenky, které se stanou základnou celého pozdějšího díla: nehledat střední cestu mezi viditelnými i neviditelnými protiklady lidské existence, nestavět se na stranu extrémů, ale pokusit se o co nejjasnější uvědomění si jednoho i druhého, o jejich přijetí jako takových, jako rubu a líce jediného listu knihy. Žádná střední cesta rozumu, ale intenzivní prožívání napětí mezi protilehlými póly. Nakladatelství Host předkládá čtenáři poslední dvě, v češtině dosud nevydané esejistické sbírky Rub a Líc a Svatba (spolu s jejím pandánem Léto), v nichž se začínající literát noří do míst svého dětství a mládí, která v něm zanechala stopu nesmazatelnou, plnou slunce (Tipasa, Florencie, Vicenza), historie a bídy (Džemila, Alžír, Praha), nemilosrdné krásy svého světa bez falešného lyrismu.

Chcete si přečíst knihu?Eseje. Rub a líc, Svatba a Léto ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Albert Camus. Číst Eseje. Rub a líc, Svatba a Léto Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY