Grónsko - ostrov splněné touhy

Grónsko - ostrov splněné touhy - Jaroslav Klempíř, | Jesuslecitona.org

... touhy - Jaroslav Klempíř; Alena Klempířová ... Kniha: Grónsko -- ostrov splněné touhy - Jaroslav Klempíř ... ... ... Vám zcela změní Vaši vžitou představu o tomto ostrově "na konci světa" a životu v něm. (ostrov splněné touhy) Předmětná hesla Cesty a pobyt - Grónsko Kultura a společnost - Grónsko Grónsko - Dějiny Grónsko je pro nás ostrov splněné touhy, říkají manželé Klempířovi. 22. 12. 2018 . Alena a Jaroslav Klempířovi žijí v Grónsku už přes 20 let. A říkají, že se tato země dá zkoumat až ... Grónsko - ostrov splněné touhy - Klempířovi Alena a ... ... . A říkají, že se tato země dá zkoumat až do konce života. Nacházejí tam přitom i české stopy. Sdílet obsah. Facebook. Twitter. Grónsko - ostrov splněné touhy Autor: Klempíř, Jaroslav a Klempířová, Alena Nakladatel: Olympia EAN: 9788073763770 ISBN: 978-80-7376-377- Popis: 1× kniha, vázaná, 308 stran, česky Rozměry: 16,8 × 23,6 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Všechny informace o produktu Kniha Grónsko - Ostrov splněné touhy - Jaroslav Klempíř, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Grónsko - Ostrov splněné touhy - Jaroslav Klempíř. > Grónsko, ostrov splněné touhy. Právě tak se jmenuje jedna z mála knížek v českém jazyce, která povídá o největším ostrově světa, který jsme se vydali s Expedition clubem objevovat na přelomu června a července 2018. Jaké touhy si asi jede člověk do Grónska plnit, to nechám čistě na vaší představivosti :-) Možná jsme vlastně ani tak nevěděli, co přesně od ... Objednávejte knihu Grónsko - Ostrov splněné touhy v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Grónsko se manželům Aleně a Jaroslavu Klempířovým stalo doslova druhým domovem. Za roky pracovních pobytů poznali krásu grónské přírody, polární dny i kouzlo polární noci. Tolik drsné, přitom fascinující, nezapomenutelné. Poznali život Gróňanů a toto poznání jim ... Grónsko se manželům Aleně a Jaroslavu Klempířovým stalo doslova druhým domovem. Za roky pracovních pobytů poznali krásu grónské přírody, polární dny i kouzlo polární noci. Tolik drsné...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Klempíř,
DIMENZE
11,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Grónsko - ostrov splněné touhy.pdf

POPIS

Grónsko se manželům Aleně a Jaroslavu Klempířovým stalo doslova druhým domovem. Za roky pracovních pobytů poznali krásu grónské přírody, polární dny i kouzlo polární noci. Tolik drsné, přitom fascinující, nezapomenutelné. Poznali život Gróňanů a toto poznání jim nadobro změnilo pohled na život. Stali se zajatci své touhy po blýskajícím se ledu, zářivém polárním slunci, polární noci a hlavně po lidech tak přátelských. Během let bádání shromáždili mnoho písemných dokumentů z historie i současnosti Grónska. Hledali stopy, které na ostrově zanechali misie Moravských bratří. Zpracovali historii skleněných korálků, které jsou nejvýraznějším ozdobným prvkem na kroji grónských žen a jejichž výroba sahala na Jablonecko, do Podkrkonoší. V jednotlivých kapitolách knihy jsou uvedeny osobní vzpomínky ze setkání s význačnými osobnostmi Grónska, z uměleckého, vědeckého i politického života. Jsou popsány osobní zážitky, leckdy mile humorné, postřehy ze života, prožitý čas Vánoc, svátků a lidových slavností. Kniha je proložena inuitskými bájemi s odkazem na původní náboženství, v notovém zápisu je uvedena hymna a zlidovělé písně. Druhé vydání této úspěšné publikace je doplněno o nové kapitoly, dokreslující krásy přírody i život v této nám tak vzdálené zemi.

Chcete si přečíst knihu?Grónsko - ostrov splněné touhy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Klempíř,. Číst Grónsko - ostrov splněné touhy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY