Vladimíra Čerepková: Beatnická femme fatale

Vladimíra Čerepková: Beatnická femme fatale - Alice Horáčková | Jesuslecitona.org

...la biografickou knihou Vladimíra Čerepková - Beatnická femme fatale (Argo, 2014), která byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého a cenu Magnesia Litera pro objev roku ... Alice Horáčková: Vladimíra Čerepková Beatnická femme fatale ... . Argo, 2014, 1. vyd., 416 str., A5, v. měkká brož. Buďte první, kdo ohodnotí "Beatnická femme fatale Vladimíra Čerepková; Horáčková Alice" Zrušit ... Beatnická femme fatale. Arthur Rimbaud v sukni. To je len zopár z nálepiek, ktoré za svoj život získala česká poetka Vladimíra Čerepková. Spolu s Václavom Hrabětem a Inkou Machunkovou sa stali... Vladimíra Čerepková: Beatnická femme fatale Matka Vladimíry Čerepkové, původem Ruska, své dceři nikdy ne ... „Beatnická femme fatale" fascinovala všechny kolem — ČT24 ... ... . Spolu s Václavom Hrabětem a Inkou Machunkovou sa stali... Vladimíra Čerepková: Beatnická femme fatale Matka Vladimíry Čerepkové, původem Ruska, své dceři nikdy neřekla, kdo byl její otec. Jednou ji počal sovětský osvoboditel, jindy statečný inženýr, pak známý herec... Kniha VČ Beatnická femme fatale je zkrátka tak čtivá a živoucí, že vás hned po prvních stránkách nemilosrdně vtáhne do děje a vy budete spolu s Vladimírou prožívat její útěky, lásky i pády. Úžasná čtivost knihy, jejíž stránky si vás hned podmaní, tkví především ve střídání jejích protagonistů. Vladimíra Čerepková. Beatnická femme fatale Horáčková Alice Argo 2014. brožovan ... Beatnická femme fatale Matka Vladimíry Čerepkové, původem Ruska, své dceři nikdy neřekla, kdo byl její otec. Jednou ji počal sovětský osvoboditel, jindy statečný inženýr, pak známý herec... Matka Vladimíru bila a odkládala do dětských domovů a pasťáků. Čerepková z nich unikala poezií, malováním Vladimíra Čerepková česká, 1946 - 2013. Ztráta řeči: 1970 - 1972 1973; Básně 2001; Ryba k rybě mluví 1969; Nabíledni prázdno 2014; Zimní derviš 2008; Podobné knihy. Vladimíra Čerepková. Beatnická femme fatale 2014; Kniha Nabíledni prázdno je v. Přečtených: 23x: Knihotéce: 4x: Chystám se číst: 13x: Publicistka Alice Horáčková právě vydala knížku Vladimíra Čerepková s vábivým podtitulem „beatnická femme fatale"; u Arga, v úžasné grafické úpravě Pavla Růta, v růžové krabičce jako tragický bonbonek. Životopis svého druhu se čte jako detektivka, poutavý příběh magicky přitažlivé a posléze prakticky ... Alice Horáčková - Beatnická femme fatale Vladimíra Čerepková, diskuse. Veřejná ... 100 1 _ ‎‡a Čerepková, Vladimíra, ‏ ‎‡d 1946-2013 ‏ 4xx's: Alternate Name Forms (14) 400 _ | ‎‡a Čerepkovová ‏ ‎‡b Vladimíra ‏ ‎‡f 1946-2013 ‏...

INFORMACE

AUTOR
Alice Horáčková
DIMENZE
9,15 MB
NÁZEV SOUBORU
Vladimíra Čerepková: Beatnická femme fatale.pdf

POPIS

Matka Vladimíry Čerepkové, původem Ruska, své dceři nikdy neřekla, kdo byl její otec. Jednou ji počal sovětský osvoboditel, jindy statečný inženýr, pak známý herec... MatkaVladimíru bila a odkládala do dětských domovů a pasťáků. Čerepková z nich unikala poezií, malováním a sérií pokusů o sebevraždu. Její velký talent rozpoznalbásník František Hrubín. V sedmnácti jako „český Arthur Rimbaud v sukních“ zazářila v pražské vinárně Viola, kde flámovala s Allenem Ginsbergem. Juraj Jakubisko o ní natočil jeden ze svých prvních filmů. Žila nadoraz ze svého talentu a krásy, bez stálého domova a zaměstnání. Po kapsách nosila básně a potkana Artura. Prožila posledních pár hodin před otravou plynem s další kometou českého beatnického nebe, Václavem Hrabětem. Po sovětské invaziemigrovala do Paříže, ale francouzsky se nikdy nenaučila. Žila prakticky bez dokumentů. Za svého života vydala šest knih poezie, měla spoustu avantýr a dvě velké lásky. Několik let strávila experimentováním s drogamiv komuně hippies. Ošetřovala nemocného spisovatele Jana Čepa a uklízela u Jiřího Koláře, kterému občas připálila košili. Poslední období svého života strávila po boku muže, který byl o dvacet dva let mladší než ona. O své minulosti a těžkém dětství téměř nemluvila.Když novinářka Alice Horáčková zpovídala na jaře roku 2012 básnířku v jejím pařížském bytě, netušila, že nejdelší rozhovor Vladimíry Čerepkové zůstane také jejím posledním. Na Vladimíru Čerepkovou v knize vzpomíná dvacítka jejích přátel i nepřátel, milenců i psychiatrů, kolegů i redaktorů jejích knih... Jsou mezi nimi režisér Juraj Jakubisko, hudebník Vráťa Brabenec, básnířka Inka Machulková, herec Pavel Landovský a přítel Pierre Helzel. Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky.

Chcete si přečíst knihu?Vladimíra Čerepková: Beatnická femme fatale ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alice Horáčková. Číst Vladimíra Čerepková: Beatnická femme fatale Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY