Ten, který byl: Vladimír Macura mezi vědou, literaturou, vědou a hrou

Ten, který byl: Vladimír Macura mezi vědou, literaturou, vědou a hrou - Pavel Janoušek | Jesuslecitona.org

...n Amos Komenský v nás; Babička Božena Němcová; Labyrint světa a ráj srdce; Žantovská Irena, Zahrada soch; Strážce majáku; Původ /Román o životě Charlese Darwina/ Blázinecké; Máj; Dramata a frašky ekonomie - Kohout se ptá Kohouta; Časy a ... Ten, který byl : Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a ... ... ... Kupte knihu Ten, který byl (Pavel Janoušek) s 7 % zľavou za 18.52 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. Ten, který byl. Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou. Úvod povahopisný. Pavel Janoušek Academia Jedna ze zvláštních kategorií historizující linie české intelektuální sebereflexe se nazývá „české myšlení" a sama o sobě by st ... Ten, který byl - Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a ... ... . Ten, který byl. Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou. Úvod povahopisný. Pavel Janoušek Academia Jedna ze zvláštních kategorií historizující linie české intelektuální sebereflexe se nazývá „české myšlení" a sama o sobě by stála za výzkum. Pavel Janoušek, literární historik, do ní přispěl životopisem ... V nakladatelství Academia vyšla monografie Pavla Janouška Ten, který byl.Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou, která je prvním svazkem připravovaných Spisů Vladimíra Macury.. Tento ediční projekt v úplnosti představí jednu z nejvýraznějších a nejinspirativnějších osobností české a evropské literární vědy, jejíž dílo u nás dosud vycházelo jen ... Tato monografie se soustředí na vykreslení literárních snah Vl. Macury od juvenilní básnické tvorby v časech ostravského mládí přes léta studentská až po dobu, kdy se stal uznávaným sémiotikem a spisovatelem. Pavel Janoušek: Ten, který byl. Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou (Academia, Praha 2014) Pavel Janoušek: Ten, který byl. Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou; Litera za nakladatelský čin. Eva Semotanová, Jiří Cajthaml a kol.: Akademický atlas českých dějin; Jan Dvořák, Robert Hédervári: Kamil Lhoták a kniha Heureka.cz je nákupní rádce, který radí, jak vybrat ten nejlepší produkt a nabízí porovnání cen ze stovek internetových obchodů. Ten, který byl Vladimír Macura mezi literaturou, vědou a hrou: úvod povahopisný Academia, Praha 2014, 562 s., 550 Kč, ISBN 978-80-200-2414-5 Budete-li tiší, uslyšíte plakat kočku a nebude to sen. Šla do láhve s mlékem lovit myši a nemůže ven....

INFORMACE

AUTOR
Pavel Janoušek
DIMENZE
6,6 MB
NÁZEV SOUBORU
Ten, který byl: Vladimír Macura mezi vědou, literaturou, vědou a hrou.pdf

POPIS

Tato monografie se soustředí na vykreslení literárních snah Vl. Macury od juvenilní básnické tvorby v časech ostravského mládí přes léta studentská až po dobu, kdy se stal uznávaným sémiotikem a spisovatelem. Analyzuje jeho odborné publikace, které zásadně proměnily naše vnímání českého národního obrození i kulturu socialistickou, a věnuje se také vývojovým proměnám jeho díla prozaického. Cílem je zachytit celoživotní jednotu postoje a tvorby, propojování seriózní literární a vědecké práce se smyslem pro hru a mystifikaci chápanou jako akt kreativní semiózy.

Chcete si přečíst knihu?Ten, který byl: Vladimír Macura mezi vědou, literaturou, vědou a hrou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Janoušek. Číst Ten, který byl: Vladimír Macura mezi vědou, literaturou, vědou a hrou Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY