Rožmberkové – první po králi

Rožmberkové – první po králi - Jan Bauer | Jesuslecitona.org

...ka I. z Prčic, prvního známého předka rodu Vítkovců, zmíněného již v roce 1169, až po vymření rodu Rožmberků v roce 1611, zaujímali páni z Rožmberka přední místa v zemských a dvorských úřadech ... Rožmberkové - první po králi - Jan Bauer | Elektronická ... ... . Členové rodu, jako byli Vok I ... Kniha Rožmberkové - první po králi, je na první pohled kompaktní publikace, obsahující mnoho dat a faktů. Text je doplněn o kvalitní fotografie významných památkových objektů a uměleckých děl. Je zřejmé, že její obsah nemůže o dějinách rodu Rožmberků přinášet objevné poznatky - ty již byly publikovány ... Kniha „ROŽMBERKOVÉ, První po českém králi" přibližuje historii a význam nej ... Rožmberkové - první po králi | O2 Knihovna ... . Je zřejmé, že její obsah nemůže o dějinách rodu Rožmberků přinášet objevné poznatky - ty již byly publikovány ... Kniha „ROŽMBERKOVÉ, První po českém králi" přibližuje historii a význam nejvýznamnějšího českého panského rodu. Od Vítka I. z Prčic, prvního známého předka rodu Vítkovců zmíněného již v roce 1169, až po vymření rodu Rožmberků v roce 1611, zaujímali páni z Rožmberka přední místa v zemských a dvorských úřadech. Rožmberkové - První po králi: Dramatické osudy pánů z Růže Žádný jiný ze starožitných českých rodů se do naší historie nezapsal tak, jak se to podařilo Rožmberkům (a jejich předkům Vítkovcům). Navzdory faktu, že vymřeli po meči před více než pěti sty lety, jako by byli stále mezi námi. Navzdory faktu, že vymřeli po meči před více než pěti sty... Rožmberkové - První po králi - Jan Bauer — Kniha.cz Tento web používá soubory cookie. E-kniha Rožmberkové - první po králi od Jan Bauer. Elektronické knihy v různých formátech. Odměna za nákup. DNES sleva 100 Kč a doprava zdarma! Stačí nakoupit nad 800 Kč! Slevový kód (zadejte v košíku):KVETEN20. Zákaznická linka 597 490 490; Blog; Newsletter ......

INFORMACE

AUTOR
Jan Bauer
DIMENZE
6,91 MB
NÁZEV SOUBORU
Rožmberkové – první po králi.pdf

POPIS

Žádný jiný ze starožitných českých rodů se do naší historie nezapsal tak, jak se to podařilo Rožmberkům (a jejich předkům Vítkovcům). Navzdory faktu, že vymřeli po meči před více než pěti sty lety, jako by byli stále mezi námi. Vděčíme jim za líbeznou krajinu jižních Čech, protkanou rybníky, za gotické i renesanční skvosty, ale také za věhlas, který kdysi daleko přesahoval hranice Českých zemí. Vždyť v jejich rodokmenu nalezneme dvě české královny – a kdo jiný mohl ohrožovat samotného krále či pomýšlet na polskou korunu, než ten či onen vladař Domu rožmberského? Odvrácenou stranou této nadčasovosti je však snůška omylů, polopravd i zjevných lží, která byla v průběhu následujících věků na pány z Růže navršena. Ne že by osud každého z nich nevydal přinejmenším na román – a známý spisovatel a publicista Jan Bauer, který má coby jihočeský patriot k této otázce mimořádně blízko, nás o tom čtivou formou přesvědčuje. Je však třeba uvést na pravou míru nejen zkarikovaný obraz zejména posledních dvou rožmberských vladařů, jak jej předložily nedávná literatura a kinematografie, ale také mnohé omyly, tradované i v seriózním dějepisectví. Pětilistá rožmberská růže (stejně jako její sestra, růže pánů z Hradce) se v českém středověku a raném novověku rozvinula do krásy a vůně, jež okouzlily celou Evropu. A ačkoli byla vroce 1611 ustřižena, její výhonky stále kvetou v „zemi zamyšlené“ – a též v našich srdcích. XI. svazek Edice Český ČAS budiž poutavou připomínkou těch, kteří ji zasadili a starali se po dlouhá staletí o její rozkvět – připomínkou dramatických osudů pánů z Růže.

Chcete si přečíst knihu?Rožmberkové – první po králi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bauer. Číst Rožmberkové – první po králi Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY