Podchlazení

Podchlazení - Álvaro Enrigue | Jesuslecitona.org

... chladu vyvolaném větrem a vlhkem; Podporující faktory: věk - novorozenec, malé děti, starší lidé Podchlazení book ... Podchlazení - hypotermie ... . Read 17 reviews from the world's largest community for readers. Podchlazení je soubor ostře vypointovaných povídek, zdánlivě nesouvislý... To provide guidance to clinicians, the Wilderness Medical Society convened an expert panel to develop evidence-based guidelines for the out-of-hospital evaluation and treatment of victims of accidental hypothermia. The guidelines present the main diagnostic and therapeutic modalities and provide recommendations for the management of hyp ... Přednáška - Podchlazení a co s tím - Ing. Ladislav Sieger ... ... . The guidelines present the main diagnostic and therapeutic modalities and provide recommendations for the management of hypothermic patients. Podchlazení - interaktivní algoritmus + test; Zavalení lavinou — interaktivní algoritmus + test; Hypotermia (TECHmED) Osbornová vlna (TECHmED) O podchladených a ich liečbe, článek na serveru Objective Source of E- Learning, 2012; Homeostasis, IHW March 2006; Použitá literatura [upravit | editovat zdroj] BLATTEIS, Clark. Podchlazení je pro člověka nebezpečné, ale pokud je řízené, může přinést svůj užitek. Úmyslné podchlazování je označováno jako řízená Podchlazení je důsledkem dlouhodobého působení chladu na celý organismus. To, že se musíme vyvarovat prochladnutí, víme, ale kde jsou meze, za které bychom se neměli dostat, na to už umí odpovědět málokdo. Příčinou podchlazení bývá déletrvající pobyt v mrazivém nebo chladném vlhkém prostředí. Podchlazení bývá podpořeno nemocí, vyčerpáním, poraněním, vlivem alkoholu a drog.. Se zvýšenou rizikovostí je třeba počítat hlavně u dětí a starších osob. Omrzlina (congelatio) je druh poranění organismu, které vzniká působením nízkých teplot na kůži a v podkoží. Místa náchylná k tvorbě omrzlin jsou končetiny, především prsty, nos a uši, a to díky menšímu objemu, a tedy tendenci rychleji prochladnout.Během omrzlin organismus postupně ztrácí v končetinách cit, pak dochází k poškození tkáně. podchlazení n hypothermia; Synonyms . hypotermie f (less common) Antonyms . přehřátí n; Further reading . podchlazení in Příruční slovník jazyka českého, 1935-1957; podchlazení in Slovník spisovného jazyka českého, 1960-19...

INFORMACE

AUTOR
Álvaro Enrigue
DIMENZE
10,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Podchlazení.pdf

POPIS

Podchlazení je soubor ostře vypointovaných povídek, zdánlivě nesouvislých, ale vcelku tvořících román. Ve spodním proudu je propojuje postava ironického vypravěče-glosátora a zachycují tragikomický střet mexické a americké mentality prostřednictvím prapodivných existencí, lůzrů, představitelů zanikajících světů: frustrovaného spisovatele příruček, profesora před rozvodem, úředníka v nadnárodní organizaci, popeláře-piráta, nezdárného pastorova syna, posledního indiána kmene Jahi, kuchaře z televizní show atd. Pod povrchem etnografické studie, obrázků ze života či deníkových zápisků bublá nespoutaný, odzbrojující humor, který místy vybuchuje nevídanou silou.

Chcete si přečíst knihu?Podchlazení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Álvaro Enrigue. Číst Podchlazení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY