Bohumil Kubišta: Zářivý krystal

Bohumil Kubišta: Zářivý krystal - Karel Srp, | Jesuslecitona.org

...stal, jež v neděli skončila v ostravské Galerii výtvarného umění ... Kniha: Bohumil Kubišta -- Zářivý krystal - Knihy.ABZ.cz ... . Výstava Zářivý krystal… skončila. Kubišta přilákal na 23 000 návštěvníků / Galerie výtvarného umění v Ostravě / Ostrava / 4. 1. 2015 Výstava Zářivý krystal… skončila. Kubišta přilákal na 23 000 návštěvníků Výjimečný výstavní projekt Zářivý krystal... Srp Karel, Zářivý krystal. Bohumil Kubišta a české umění 1905-2013, Řevnice-Ostrava 2014 Vývoj a dějiny archivního fondu Korespondence Bohumila Kubišty a dokumentace Kubištova díla od Františka Kubišty (AA 2860 a AA 2875) byla zakoupena prostřednictvím antikvariátu Kniha, n.p. od PhDr. Rudolfy Zářivý krystal. Bohumil Kubišta a české uměn ... Bohumil Kubišta ... .p. od PhDr. Rudolfy Zářivý krystal. Bohumil Kubišta a české umění 1905-2013 / Galerie výtvarného umění v Ostravě / Ostrava / 16. 1. 2014 KUBIŠTOVO DÍLO I ODKAZ ZMAPUJE VÝSTAVA V OSTRAVSKÉ KRAJSKÉ GALERII Výstava Bohumila Kubišty, jím inspirovaných současníků i následovníků bude vrcholem výstavního roku 2014 v Moravskoslezském kraji i Bohumil Kubišta Autor Karel Srp, Gabriela Pelikánová, Zuzana Novotná. Výpravná, tematicky koncipovaná obrazová kniha Bohumil Kubišta - Zářivý krystal přináší nové zhodnocení autora, jemuž nebyla třicet let věnována samostatná pozornost, přestože jde o zakladatelskou osobnost české moderní malby. Bohumil Kubišta : zářivý krystal by Bohumil Kubišta ( Book ) Osma po 100 letech : výstava ke 100. výročí 1. výstavy Osmy : České muzeum výtvarných umění v Praze 6. dubna - 17. června 2007, Východočeská galerie v Pardubicích 27. června - 9. září 2007 = The Eight a hundred years ......

INFORMACE

AUTOR
Karel Srp,
DIMENZE
12,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Bohumil Kubišta: Zářivý krystal.pdf

POPIS

Výpravná, tematicky koncipovaná obrazová kniha Bohumil Kubišta – Zářivý krystal přináší nové zhodnocení autora, jemuž nebyla třicet let věnována samostatná pozornost, přestože jde o zakladatelskou osobnost české moderní malby. Zabývá se otázkami utvářejícími Kubištův postoj ke světu. Postihuje, jaký byl jeho vztah k Bohu a náboženství, k životu a smrti, k mužům a ženám, jak se vymezoval vůči své generaci, jak si utvářel vlastní uměleckou cestu, sleduje malířův poměr k barvě a ke zlatému řezu. Na mnoha příkladech ze staršího evropského malířství připomíná obrazy, jimiž se Kubišta zabýval ve svých recenzích a jejichž rozbory se snažil převést do vlastní tvorby. Kniha přináší i některá nepublikovaná díla a na mnoha detailních reprodukcích zkoumá stěžejní Kubištovy obrazy. Zároveň je založena na dosud nezveřejněném archivním materiálu, přinášejícím údaje o nemoci Kubištovy matky, o soudním sporu vyvolaném aférou v kavárně Union i o umělcově podílu na potopení francouzské ponorky Curie. Životopisná část sleduje také další osudy Kubištova odkazu ve dvacátém století, zejména jeho samostatné výstavy, které podstatně ovlivnily následující generace.

Chcete si přečíst knihu?Bohumil Kubišta: Zářivý krystal ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Srp,. Číst Bohumil Kubišta: Zářivý krystal Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY