Osobnosti a památky Prahy 10

Osobnosti a památky Prahy 10 - Jakub Potůček, | Jesuslecitona.org

...cími a působícími na Praze 10, seznámí nás s místy, kde žili, působili ... OSOBNOSTI : Osobnosti a památky Prahy 10 ... ... Antonín Dvořák se narodil a vyrůstal v Nelahozevsi blízko Prahy. Jeho otec František byl řezníkem. V letech 1853-1856 pobýval ve Zlonicích, kde se ho ujal místní kantor a varhaník Antonín Liehmann, který odhalil jeho mimořádný hudební talent, hrál na housle, klavír a varhany. Podrobnosti tohoto vydání. Obsah. Zajímavě pojatý průvodce Prahou 10, kterou Vás provede básník a ... Dvorní malíři rudolfínské Prahy - Wikipedie ... . Obsah. Zajímavě pojatý průvodce Prahou 10, kterou Vás provede básník a malá slečna. Na každý den v týdnu je vyhrazena jedna vycházka, na které se dozvíte, jaké slavné a významné osobnosti v dané lokalitě žily a které památky se zde nacházejí. Osobnosti a památky Prahy 10 (Jakub Potůček, Kolektiv ... Osobnosti Prahy. Dovolte , abychom vás přivítali v sekci osobnosti. V celém webu se vám snažíme nabídnout strávení volného času v Praze.Procházíte- li se Prahou často potkáváte sochy, busty a nebo jen pamětní tabule lidí, kteří zde žili a nebo jejich život či dílo bylo s Prahou spojeno. Praha 10 je situována v jihovýchodní části hlavního města a zahrnuje historické obce Vršovice, Strašnice, Malešice, Záběhlice, Vinohrady a Michli. Různorodá městská část tak zahrnuje vilové čtvrti, měšťanské domy, sídliště, ale také mnoho sportovišť, zeleně či kulturních prostorů. Osobnosti a památky Prahy 10. Jakub Potůček. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtenářů Kniha ( pevná vazba ) Skladem 3 ks; Doručení ZDARMA od 300 Kč, ve čtvrtek 16.4. u Vás doma (Typy ... Kniha: Osobnosti a památky Prahy 10 Autor: Jakub Potůček ; kol. Reprezentativní průvodce po památkách Prahy 10 a seznámení s význačnými osobnostmi, které zde působily nebo žily. Anotace knihy " Osobnosti a památky Prahy 10, autor Potůček Jakub a kol...

INFORMACE

AUTOR
Jakub Potůček,
DIMENZE
8,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Osobnosti a památky Prahy 10.pdf

POPIS

Kniha, vydaná v ediční řadě Slavné stavby nakladatelství Foibos Books nás na 192 stranách seznamuje s více než 90 osobnostmi žijícími a působícími na Praze 10, seznámí nás s místy, kde žili, působili i tvořili. Budeme se moci blíže poznat život herců, spisovatelů, architektů, umělců, ale i lékařů, továrníků a dalších osobností z Prahy 10. Mezi představovanými osobnostmi jsou například bratři Čapkové, Olga Scheinpflugová, Miroslav Horníček, František Filipovský, Ella Nollová,Fráňa Šrámek, Josef Váchal, Jindřich Waldes. Publikace je rozdělena do 7 vycházkových okruhů, zastavení, a v každé z nich představí nejen osobnosti, ale i budovy, ve kterých žili či další významné stavby. Vycházkami nás provází Básník a Malá slečna, který ji seznamuje sgeniem loci těchto míst. Publikace je doplněna mapami s okruhy vycházek, stovkami kreseb, historických i současných fotografií staveb a míst tak i fotografiemi osobností.

Chcete si přečíst knihu?Osobnosti a památky Prahy 10 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Potůček,. Číst Osobnosti a památky Prahy 10 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY