Švédská čítanka

Švédská čítanka - - | Jesuslecitona.org

... švédské prózy - kolektiv autorů - Co si představíte, když se řekne „švédská literatura ... Kniha: Švédská čítanka (Kolektív autorov) | Martinus ... . Švédské stoly neznamená bufetové stolování | švédská kuchyně blog recepty na každý den - Asi nejsem sama, kdo v kuchyni neustále bojuje s tím „co uvařit". Zvláště pokud jste doma a vaříte každý den jako já. To potom člověka nutí hledat nové recepty a rozšiřovat tak repertoár domácí kuchyně. Český-jazyk.cz - ČÍTANKA: Pohár od Pánaboha (Ota Pavel) - • ukázka (vybraná povídka) • s ... Kniha Švédská čítanka | Knihy pre každého ... . Český-jazyk.cz - ČÍTANKA: Pohár od Pánaboha (Ota Pavel) - • ukázka (vybraná povídka) • soubor 11 povídek, jejichž společným jmenovatelem je sport a sportovci: • Pohár od Pánaboha • Odpusť nám naše viny • Na silnici k Vratislavi • Zítra... SociJaldemokrat Ska Čitanka 1 SociJaldemokrat S ka Čitanka 1 Osnove socijaldemokratije. ISBN 978-86-83767-37-3 ... 5.5. Švedska 138 6. U zaključku - početak 147 Bibliografija 150 Preporučena literatura 152 Dvadeset najvažnijih reči 157 Rekli su o ediciji 158 O autorima 160. 4 NASTAVNA SREDSTVA ZA OSNOVNU ŠKOLU RAZREDNA NASTAVA. Razredna slovarica, klaser 3.880,00. Razredna slovarica, slova - Mioč 3.080,00. Zvučna čitanka I - CD 2.605,00 Celá tato švédská krimi čítanka si získá srdce jak milovníka krimi, tak i toho, kdo právě tomuto žánru neholduje. Protože, jak jste se mohli přesvědčit, nejedná se jen o krimi povídky. Díky této příjemně zpracované antologii poznáte Švédsko a jeho obyvatele tak, jak jste neměli dosud možnost je pomocí stránek poznat. 22. 10. 18:00 Křest antologie Švédská čítanka (KAABA) 24. 10. 12:30 Slavnostní otevření Promenády Raoula Wallenberga (Švédské velvyslanectví v Praze) 29. 10. - 2. 11. KomiksFEST! 2014 30. 10. - 5. 11. Nordfest (Kino Evald)...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,16 MB
NÁZEV SOUBORU
Švédská čítanka.pdf

POPIS

Co si představíte, když se řekne „švédská literatura“? Nejspíš se vám vybaví jedna z řady populárních detektivek, které v posledních letech ovládly nejen český knižní trh. Švédská literatura se v Evropě prodává víc než kdy dřív, ale zároveň existuje v této severské zemi řada zajímavých spisovatelů a spisovatelek, o nichž se u nás (zatím) moc nemluví. Labyrint představuje jedenáct významných současných švédských autorů mladé i té nejmladší generace – Anna-Karin Palmová, Mare Kandreová, John Ajvide Lindqvist, Susanna Alakoskiová, Sara Stridsbergová, Daniel Sjölin, Mirja Ungeová, Jonas Hassen Khemiri, Amanda Svenssonová, Jonas Karlsson, Beate Grimsrudová – a kromě dvou (Lindqvist, Grimsrudová) jde u všech o jejich premiéru v českém překladu. Tito autoři, jejichž knihy mnohdy významně zasáhly do společenské i literární debaty v zemi, experimentují s literárním jazykem i způsobem vyprávění, někteří se snaží novátorským způsobem líčit tamní společnost, jiní se ve svých příbězích vydávají daleko za hranice Skandinávie. A samozřejmě nechybí ani švédský humor, byť někdy poněkud černý. Každá ukázka ve švédském originále je zrcadlově doplněna českým překladem a autorským medailonem. Kniha, jejímiž editorkami jsou Marie Wengerová a Jana Holá, je určena jednak studentům a zájemcům o švédský jazyk, ale i všem, kdo vyhledávají kvalitní současnou beletrii.

Chcete si přečíst knihu?Švédská čítanka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Švédská čítanka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY