Adamité: Historie a vyhubení husitských naháčů

Adamité: Historie a vyhubení husitských naháčů - Jakub Jukl | Jesuslecitona.org

...d Velké Moravy. 7. 5. 2020. Nové přístupy k léčbě nádorů: zaměřeno na mitochondrie ... Adamité - Jakub Jukl | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . 30. 4. 2020 ... Jakub Jiří Jukl: Adamité - Historie a vyhubení husitských nah ... Historie a vyhubení husitských naháčů - Jakub Jiří Jukl Adamité neboli "naháči" byli jednou z nejzajímavějších sekt nejen husitské doby, ale ve své podstatě celých našich dějin. Vyrostli jednak z domácí duchovní tradice, z chiliasmu (očekávání brzkého druhého příchodu Krista), jednak byli ovlivněni ... Adamité: Historie a vyhubení husitských naháčů Adamité neboli „naháči" byli jed ... E-kniha: Adamité -- Historie a vyhubení husitských naháčů ... ... ... Adamité: Historie a vyhubení husitských naháčů Adamité neboli „naháči" byli jednou z nejzajímavějších sekt nejen husitské doby, ale ve své podstatě celých našich dějin. Vyrostli jednak z domácí duchovní tradice, z chiliasmu (očekávání brzkého druhého příchodu Krista), jednak byli ovlivněni náboženskými ... Podtitul: Historie a vyhubení husitských naháčů Adamité neboli „naháči" byli jednou z nejzajímavějších sekt nejen husitské doby, ale ve své podstatě celých našich dějin. Vyrostli jednak z domácí duchovní tradice, z chiliasmu (očekávání brzkého druhého příchodu Krista), jednak byli ovlivněni náboženskými ... Adamité. Historie a vyhubení husitských naháčů a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. Nakupujte najvýhodnejšie v najväčšom kníhkupectve na Slovensku Gorila.sk Adamité - Historie a vyhubení husitských naháčů Autor: Jakub Jiří Jukl Vydavatel: nakladatelství Dokořán, s.r.o., Praha 2014 Adamité neboli "naháči" byli jednou z nejzajímavějších sekt nejen husitské doby, ale ve své podstatě celých našich dějin. Vyrostli jednak z domácí duchovní tradice, z chiliasmu (očekávání brzkého druhého příchodu Krista), jednak ... [Коротко о книге] JUKL JAKUB JIŘÍ. Adamité: Historie a vyhuben husitských naháčů. Praha: Dokořan, 2014. 168 s. Adamité - Historie a vyhubení husitských naháčů - Jakub Jiří Jukl - Adamité neboli \ EDIČNÍ PLÁN 2020 NAJDETE zde . Využijte mimořádné slevy na všechny knihy 25% . A Adamité. Historie a vyhubení husitských naháčů Jakub Jiří Jukl Pavlína Cermanová 2014 2 Sociální a hospodářské dějiny Kupte e-knihu Adamité. Historie a vyhubení husitských naháčů od Jakub Jiří Jukl na Martinus.cz. Přes 17 000 e-knih Čtenářské recenze Slevy na bestsellery 25 % Podtitul: Historie a vyhubení husitských naháčů Edice: Bod Rok vyd...

INFORMACE

AUTOR
Jakub Jukl
DIMENZE
10,19 MB
NÁZEV SOUBORU
Adamité: Historie a vyhubení husitských naháčů.pdf

POPIS

Adamité neboli „naháči“ byli jednou z nejzajímavějších sekt nejen husitské doby, ale ve své podstatě celých našich dějin. Vyrostli jednak z domácí duchovní tradice, z chiliasmu (očekávání brzkého druhého příchodu Krista), jednak byli ovlivněni náboženskými proudy z ciziny. Významným impulsem pro rozvoj adamitství byla také eucharistická nauka táborského kněze Martina Húsky, který usiloval o znovuzavedení starokřesťanských hodů lásky – agapé. Autor ve své knize mapuje dějiny této sekty od zformování Húskovy náboženské skupiny, přes její radikalizaci a vyhnání z Tábora, až po nalezení útočiště na ostrově na řece Nežárce, odkud podnikala přepady okolních městeček. Adamitská hereze nakonec přiměla Jana Žižku, aby zasáhl... Kniha nám přibližuje středověký svět s jeho duchovními i světskými spory na pozadí husitských válek.

Chcete si přečíst knihu?Adamité: Historie a vyhubení husitských naháčů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Jukl. Číst Adamité: Historie a vyhubení husitských naháčů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY